تصویر ثابت

اندازه و وزن یونولیت سقفی

نوشته شده توسط:گروه صنعتی عرشه کاران مجری سقف عرشه فولادی | ۰ دیدگاه

اندازه و وزن یونولیت سقفی :

یونولیت سقفی

یونولیت به صورت بلوک های سقفی و ورق با ضخامت و دانسیته های مختلفتولید می گردد . ورق های یونولیت برای عایق بندی دیوارها و کف ساختمان ، قالب بندی فونداسیون و بعضی قسمتهای ستون و پوترهای اسکلت بتنی و بلوک سقفی نیز به عنوان پرکننده مابین تیرچه های سقف استفاده می شود .

اندازه یونولیت های سقفی

یونولیت تیرچه فندوله یا بتنی با طول 2 متر ، عرض 50 سانتیمتر و ارتفاع 20 و 25 سانت

یونولیت تیرچه کرومیت یا فلزی با طول 1 یا 2 متر ، عرض 65 و ارتفاع 20 و 25 سانتیمتر

یونولیت تیرچه پیش تنیده با طول 2 متر ؛ عرض 50 و ارتفاع 15

یونولیت حفره دار با طول 110 سانتیمتر ، عرض 50 و ارتفاع 25

یونولیت حفره دار به دلیل داشتن سوراخ هایی در طول آن از خاصیت اکوستیک بیشتری در برابر صوت و عایق بودن در برابر سرما و گرما برخوردار می باشد .

وزن یونولیت

وزن یونولیت های تولید شده بر اساس دانسیته یونولیت مشخص می گردد . با توجه به قیمت مواد اولیه یونولیت و قیمت محصول نهایی تولید شده کارخانه های یونولیت ، دانسیته یونولیت بین 7 الی 8 کیلوگرم بر متر مکعب بیشتر نمی باشد در صورتی که بعضی تولید کنندگان برای جذب مشتری تولیدات خود را دانسیته 10 معرفی می کنند . در این صورت وزن یونولیت تیرچه سفالی نباید کمتر از 2 کیلو گرم باشد.  

یونولیت های کرومیت به دلیل پهنای بیشتر و امکان شکسته شدن در هنگام بتن ریزی سقف ها می بایست از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

یونولیت های مصرفی باید دارای تاییدیه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و همچنین نشان استاندارد را نیز دارا باشند.

تعدادی از شرکت های دارای نشان استاندارد برای تولید یونولیت

1 – شرکت مادفوم خاورمیانه ( رابی فوم )

2 – شرکت پردیس فوم

3 – امید فوم پلاست

4 – عقاب فوم

5 – آبشار فوم گستر

توجه شود که مجوز استفاده از نشان استاندارد به صورت موقت ارائه می گردد که در زمان خرید یونولیت استعلام از مراجع مربوط توصیه می گردد.

در مصارف ساختمانی استفاده از یونولیت کندسوز  و رعایت الزامات ابلاغ شده توسط اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ضروری است .

یونولیت باید دارای بافتی یکدست باشد . استفاده از ضایعات و مواد اولیه نامرغوب و تاریخ مصرف گذشته در تولید یونولیت ممنوع است . به کار بردن غلط مصطلح یونولیت دانه ریز توسط خریداران و کارفرمایان موجب شده است که بعضی از تولید کنندگان سودجو از یونولیت های بسته بندی لوازم الکتریکی در تولیدات خود بهره گیرند . این یونولیت ها با وجود ظاهری متراکم و فشرده از عدم چسبندگی کافی بین دانه های ریز یونولیت برخوردار است که با کمترین فشار در زمان بتن ریزی شکسته می شوند .

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...